Greenery.

00:49
A więc lato już tu jest. To idealny czas, aby w końcu wspomnieć Kolor Roku nadany po raz kolejny  przed Instytut Pantone. Tym razem jest to żywy zielono-żółty odcień o nazwie Greenery. Nie jest on cudowny tylko ze względu na to, że przypomina nam o wszystkim związanym z latem i egzotyką, lecz również zaprasza do naszej garderoby wszelakie liście i odrobinę dżungli.
...
So summer is seriously upon us. This is the best time to finally mention the Colour of the Year, courtesy of Pantone. This time the colour is a zesty green shade called Greenery. It's not great only because it reminds us of everything summery and exotic but also it invites leaves and a little bit jungle into our wardrobe.

Jest to obecnie jeden z najsilniejszych trendów - zielony i egzotyczne liście. Leatrice Wisemna - Dyrektor wykonawczy Instytutu Koloru Pantone - powiedziała: "[Kolor ten] zaspokaja nasze rosnące pożądanie do odnowy i zrewitalizowania się, Greenery symbolizuje połączenie z naturą, siebie nawzajem i większego celu, których nieustannie szukamy".
....
This is one of the biggest trends right now, the green and the exotic leaves. As said by the executive director of Pantone Color Institute Leatrice Wiseman "Satisfying our growing desire to rejuvenate and revitalize, Greenery symbolizes the reconnection we seek with nature, one another and a larger purpose.” 

Został on również nazwany kolorem rozwoju i nadziei. Jest również blisko związany z tym, iż stajemy się coraz bardziej świadomi natury, tego co jemy i, że pragniemy być bardziej zdrowi. 
...
It also has been deemed by many a hue of growth and hope. It is also closely related to the fact that we are more aware of the nature, what we eat and that we want to be more healthy.

Wydaję mi się, że Greenery samo w sobie jest delikatnie za mocne. Ale odpowiednio wystylizowane staje się czymś więcej. Jeden element garderoby w tymże kolorze potrafi ożywić cały zestaw. Popatrzmy na Street Style w poszukiwaniu inspiracji.
...
On its own Greenery is a bit much I must admit. But properly styled it becomes something else. A single item in that shade can rejuvenate every outfit. Let's have a look at the street style.

Street Style:
Inne inspiracje/Other inspirations:

A co słychać na wybiegu - spójrzmy:
...
Let's have a look at the catwalks:
Gucci
Dsquared2
Louis Vuitton
Miu Miu
Muszę przyznać, że ten kolor perfekcyjnie współgra z białym tłem. Jest tak soczysty i wakacyjny, że ciężko się mu oprzeć. W takim razie zobaczmy co oferują nam sklepy.
...
I must admit that this colour harmonizes with the white background perfectly. It's so juicy and summery you cannot resist. Let's have a look at what the online stores have to offer.

Sprostowanie/Disclaimer: W następującej sekcji pojawiają się też inne odcienie zielonego/There are other shades of green in the following section.

Twoja kolej/Your turn:
TOPSHOP, 34£ (ok. 162 PLN), www.topshop.com
TOPSHOP, 16£ (ok. 76 PLN), www.topshop.com
Reserved, 49,99 PLN, www.reserved.com
Reserved, 39,99 PLN, www.reserved.com
ASOS, 18£ (ok. 85 PLN), www.asos.com
Pull&Bear, 89,90 PLN, www.pullandbear.com
Mohito, 49,99 PLN, www.mohito.pl
Bershka, 89,90 PLN, www.bershka.com
Zaful, 18,49$ (ok. 66 PLN), www.zaful.com
Zaful, 13,99$ (ok. 50 PLN), www.zaful.com
Zaful, 13,49$ (ok. 48 PLN), www.zaful.com
Co sądzicie o tym kolorze, ma szansę zawładnąć Waszą garderobą? Sama jeszcze nie mam nic w tym kolorze, ale jakaś bluzka w piękne zielone liście mogłaby się świetnie zgrać z rzeczami jakie już mam w szafie. Zapraszam Was do komentowania.
  ...
What do you think of this shade? Is it good enough to take over your wardrobes? I still do not own anything in this particular shade but I would definitely take in some greeny leaves blouse, as it would go together with many items in my wardrobe. Feel free to comment.
Magda


Photo credit: Google Images, Pinterest, online stores as stated above

You Might Also Like

0 komentarze